Ламінат або лінолеум

Ламінат або лінолеум фото основне

Що таке ламінат?

Ламінтом прийнято називати штучне підлогове покриття, виготовлене на основі деревини та додаткових матеріалів. Сам термін в перекладі на українську буквально означає “той, що складається із шарів”. І така назва цілком виправдана, адже готовий виріб містить кілька рядів різних матеріалів.

  1. Базовий шар, або основа. Це суцільна плита, виготовлена з максимально подрібненої деревини та синтетичних добавок – смол, парафіну. Від міцності цього шару напряму залежить стабільність та довговічність всього виробу.

  2. Водостійкий шар. Розміщується під базовим і, як зрозуміло із його назви, має на меті вберегти дошку від вологи. Дешеві моделі ламінату не мають такого шару, хоча він виконує дуже важливу роль – збільшує період експлуатації, попереджає деформацію.

  3. Декоративний. “Паперовий” шар на який з допомогою спеціальних технологій наноситься потрібний малюнок. Найбільш популярним способом декорації ламінату є варіант “під дерево”, рідше – “під камінь”, “під бетон”.

  4. Захисний. Передбачає покриття готового виробу меламіновою чи акриловою смолою. Нанесень може бути бути кілька, або ж одне. Чим товстіший шар смоли, тим довше прослужить виріб.

Ламінатна дошка може піддаватись різним способам обробки:

  • лакування – додає глянцевого блиску, покращує водозахисні показники;

  • нанесення масла-воску – забезпесує помірний блиск, захист від царапин;

  • тиснення в регістр – робить структуру дошки неоднорідною, рельєфною, завдяки чому виріб нагадує масивну дошку;

  • “відкрита пора” – технологія допомагає максимально вдало імітувати структуру натурального дерева;

  • цифровий друк – справжня знахідка для дизайнерів, завдяки котрій це підлогове покриття може отримати найцікавіші варіанти декору – з малюнками, написами чи імітацією структури рідкісних порід дерева тощо.

В продажі можна знайти декори з різними варіантами фаски (заглибини по периметру, або вздовж двох сторін), або взагалі без неї. Наявність фаски робить покриття максимально схожим на масивну дошку, або ж паркет.


Переваги і недоліки ламінату

Першочергово ламінат виготовлявся як дешева альтернатива масивній дошці та паркету. Однак, постійні вдосконалення виробу забезпечили йому цілий ряд переваг, якими не можуть похвалитись інші підлогові покриття. Це і визначило його популярність.

Основних переваг можна назвати щонайменше 5.

  1. Стійкість до пошкоджень. Покриття з класом зносостійкості не менше 32 не боїться кігтів тварин та пошкоджень від колесиків меблів, протистоїть плямам від олії та фарби, слідам від сірників. Проте нехтувати правилами експлуатації не варто. Сильні удари можуть спричинити появу вмятин, а надмірна волога – деформацію.

  2. Простота монтажу. Сучасний ламінат доповнюється замковими системами з’єднання, а тому процес з’єднання дощок між собою стає максимально легким та швидким.

  3. Поєднання з системами “тепла підлога”. Ламіновані дошки можна нагрівати до температури 27 градусів.

  4. Простота догляду. Не потрібно купляти спеціальних засобів для догляду за цим підлоговим покриттям. Його можна пропилососити, або ж протерти вологою ганчіркою.

  5. Ремонт. Замкова система дає змогу безпроблемно замінити пошкоджену ділянку без демонтажу всього покриття.

Недоліків в ламінату всього два. Притаманні вони не усім моделям, а лише дешевим виробам не перевірених брендів.

  1. Безпека. Деякі вироби можуть містити формальдегіди  небезпечні синтетичні речовини, що використовуються в процесі виробництва. При нагріванні такі неякісні ламіновані дошки будуть виділяти їх в повітря, з’явиться неприємний запах. Уникнути невдалої покупки вдасться, якщо звертати увагу на маркування. Позначки на упаковці Е0 та Е1 вказують на екологічність та повну безпечність покриття для людського здоров'я.

  2. Деформація. Не усі моделі мають хорошу вологостійкість, а тому незначне потрапляння вологи на ламінатну дошку може спричинити її викривлення чи здуття. Особливо вразливе місце – стики між двома елементами. Уникнути проблеми можна, якщо вчасно реагувати на виклики. Пролиту воду потрібно максимально швидко забрати з допомогою рушника чи сухої ганчірки. Вологе місце варто просушити феном.


Що таке лінолеум?

Лінолеум – м'яке, синтетичне підлогове покриття. На відміну від ламінату, воно не містить деревини хоча б в переробленому вигляді. У 99% випадків виріб виготовляється на основі полівінілхлориду, алкідної смоли, або ж нітроцелюльози.

Так само, як і ламінат,  лінолеум складається з окремих шарів.

  1. Основа. Це найтовстіший шар. Виготовляється, здебільшого, зі спіненого ПВХ. Від якості бази залежить міцність всього виробу та довговічність.

  2. Армуючий. Це тонкий шар скловати. Потрібен для того, щоб забезпечити лінолеуму гнучкість, попередити деформацію та розтріскування готового виробу.

  3. Декоративний. Як зрозуміло із самої назви, відповідає за естетичний вигляд покриття. На лінолеум, як і на ламінат, можуть наноситись найрізноманітніші малюнки та узори. Найбільшою популярністю користуються моделі, що імітують натуральні матеріали - дерево, камінь, мармур. Досить часто в продажі можна зустріти лінолеум, що імітує керамічну плитку, паркет чи бетонну стяжку.

  4. Захисний. Забезпечує тривалий період служби виробу, покращує його експлуатаційні властивості, захищає малюнок від стирання. Виконується з прозорого поліуретану.

Переваги та недоліки лінолеуму

Сучасні технології дають змогу виготовляти лінолеум з великою кількістю переваг.

  1. Тривалий період служби. Лінолеум здатен витримати більше механічних навантажень, ніж ламінат. Тому й термін придатності цього матеріалу значно довший.

  2. Вологостійкість. Поліуретановий зовнішній шар покриття забезпечує виробу надійний захист від промокання. Тому лінолеум без вагань можна стелити в будь-якому приміщенні, зокрема й в ванній кімнаті та на балконі.

  3. Антиковказання. Поверхня покриття зовсім неслизька. Навіть якщо на поверхні розливається олія чи вода лінолеум не втрачає цієї своєї властивості.

  4. Легкість перевезення і монтажу. Відмінною ознакою матеріалу є його гнучкість. Завдяки їй виріб легко транспортувати, скрутивши його в рулон. Що ж стосується монтажу, то з ним легко справиться навіть підліток. Лінолеум просто розстеляють на підлозі і, в разі потреби, підрізають зайві кінці.

  5. Комфорт. Поверхня лінолеуму мягка та приємна на дотик. Вона не є такою холодною, як в ламінаті чи плитці.

Як і ламінат, цей матеріал теж має свої недоліки.

  1. Швидка займистість. В разі пожежі лінолеум почне плавитись фактично миттєво. Зіпсувати його вигляд може навіть випадково кинутий сірник.

  2. Низька захист до навантажень. Перебуваючи під важкими предметами (меблі, пральна машина тощо), з часом покриття починає деформуватись. Поремонтувати такі ділянки вже не вдасться.

  3. Сприяє розповсюдженню грибка та цвілі. В приміщеннях з високою вологістю та поганою вентиляцією під лінолеумом починає розмножуватись грибок та цвіль. Це потрібно врахувати тим власникам, які планують використовувати лінолеум у ванній кімнаті на базову стяжку. 

Що краще: ламінат чи лінолеум?

Щоб не помилитися з вибором та купити найкраще підлогове покриття для свого помешкання, варто порівняти основні характеристики двох покриттів. Таким чином дізнаємось, що краще: ламінат чи лінолеум.

Лінолеум чи ламінат: що краще за зовнішнім виглядом?

Варіантів дизайну і лінолеуму, і ламінату на ринку представлено дуже багато. Обидва матеріали можуть імітувати дерево, камінь, бетон чи мармур. Однак, лінолеум часто випускається також з оригінальними узорами, цікавими малюнками та в яскравих кольорах. Натомість ламінат може доповнюватись додатковими ефектами, що покращують його зовнішній вигляд, наприклад: “відкрита пора”, рельєф.

Однозначно відповісти яке з покриттів краще (ламінат чи лінолеум) за цією характеристикою неможливо. Кожен власник повине визначатись самостійно, керуючись своїм смаком та загальною концепцією дизайну.

Призначення

За сферою застосування лідером однозначно стає лінолеум. Це покриття не боїться холоду та води, а тому сміливо можна використовуватись в офісних приміщеннях, на складах, на балконі, в басейнах та саунах, у ванній кімнаті чи кухні.

Що ж стосується ламінату, то його бз вагань можна стелити в будь-якій кімнаті житлового приміщення, окрім ванни та балкону - туди підходять тільки водостійкі моделі покриття. Матеріал із класом зносостійкості 33 можна кладати в приватних кабінетах та офісах. На складах та виробництві ламінат, здебільшого, не укладають.

Тепло- і звукоізоляція

Що тепліше: ламінат чи лінолеум? І ламінат, і лінолеум не можуть похвалитись хорошими тепло- та звукоізолюючими властивостями. Саме тому спеціалісти рекомендують поєднувати ці матеріали із відповідними підкладками для підлоги.

Термін експлуатації

Період служби обидвох матеріалі напряму залежить від:

  • класу покриття;

  • місця укладання;

  • вологості та температури в приміщенні;

  • дотримання умов експлуатації.

Виробники ламінату дають гарантію на свій виріб від 20 до 35 років. Приблизно стільки ж може прослужити і лінолеум.

Безпека

Повністю екологічними  жоден із двох матеріалів назвати не може. Проте ламінат містить в собі значну частину натуральних компонентів - подріблену деревину. Лінолеум - це повністю штучний матеріал.

Купуючи матеріал, увагу варто звертати на маркування. Лише показники Е0 та Е1 вказують на максимальну безпечність для людського здоров'я. Вироби з такими позначками можна монтувати в житлових приміщеннях.

Укладання

В плані монтажу з лінолеумом значно простіше. Цей рулонний матеріал просто розстеляється по підлозі, наче килим.

З ламінатом вск куди складніше. Монтаж відбувається в кілька етапів та розпочинається з підготовки самої поверхні. Завдяки сучасним замковим з'єднанням самі дошки легко укладати. Але це завдання потребує часу та зусиль.

Догляд

Вибираючи лінолеум або ламінат, варто знати, що обидва покриття не потребують специфічного догляду. Їх можна пилососити, замітати чи протирати вологою ганчіркою. Пилюка, бруд, жир, сліди від продуктів харчування (сік ягід, наприклад) з таких поверхонь можна забрати доволі просто. Складно буде з клеями, акриловими фарбами, плямами від фломастерів.

Ламінат можна чистити з допомогою абразивних хімічних засобів, а ламінат - ні.

Ціна

Що дешевше за ламінат або лінолеум? - За своєю ціною обидва покриття відносяться до бюджетних варіантів. Масивна дошка та паркет коштувати будуть в рази дорожче.

Вартість якісного ламінату 32-го класу становить приблизно 300 грн. Ціна на лінолеум - від 100 грн.

Складно відповісти на питання що краще вибрати: ламінат чи лінолеум. Обидва варіанти варті уваги, можуть використовуватись в житлових приміщеннях, офісах, громадських місцях. Орієнтуватись потрібно на дизайн всієї кімнати, виробника, характеристики, що є найважливішими в конкретному випадку.

Що дешевше за лінолеум або ламінат? З підлогових покриттів за ці матеріали можна знайти керамічну плитку.

Що дорожче за ламінат або лінолеум? Якісна вінілова дошка, паркет та паркетна дошка.

Переходьте в каталог магазину "Альберо". Тут представлені найпопулярніші підлогові покриття провідних європейських брендів.


Вам також може бути цікаво