Приємне відчуття радості та естетичного задоволення від свіжого ремонту може зіпсувати «дрібниця» у вигляді вм'ятини, яку здатна залишити дверна ручка, зіштовхуючись зі стіною. Особливо це актуально в тих місцях, де великий потік людей, які постійно входять і виходять із приміщення.
Щоб уникнути такої неприємності, встановлюють відбійники для дверей – невеликі елементи фурнітури, призначені для захисту дверей та стін від пошкоджень, що виникають в результаті їхнього контакту. Такі стопори виглядають стильно, елегантно та сучасно, тому легко вписуються у будь-який інтер'єр.
Обмежувачі для дверей: види та особливості
Встановлюють дверні стопори як у житлових приміщеннях, так і на громадських об'єктах, наприклад, у готелі, лікарні, кафе, ресторані, магазині, ТРЦ, навчальних закладах, адміністративних будівлях. Ця фурнітура підходить як для міжкімнатних дверей, так і для вхідних дверей.
Говорячи про те, які бувають обмежувачі для дверей, варто зазначити, що розрізняють їх за способом кріплення, матеріалом, формою, розміром та іншими параметрами. Виділяють такі категорії відбійників:
- Настінні. Їх прикріплюють (врізають або приклеюють) до стіни там, де з нею контактує дверна ручка при відкриванні.
- Підлогові. Мініатюрна, але водночас стійка та міцна фурнітура, яку встановлюють на підлогу. Такі обмежувачі можуть витримувати навіть сильні удари.
- Відбійники накладки на двері. Це гумовий профіль, який не тільки захищає від ударів, подряпин та інших механічних пошкоджень, але й забезпечує додаткову тепло- і звукоізоляцію.
- Магнітні відбійники. Виконують кілька функцій: притягують двері, не дають їм вдаритися об стіну, запобігають її мимовільному закриванню.
Для міжкімнатних дверей на дерев'яних каркасах, полотно яких підняте на 8-12 мм, підходять приховані магнітні стопори, що майже не виступають над підлогою.
Які стопери для дверей кращі, залежить від умов експлуатації та навантаження. Крім того, потрібно враховувати дизайн приміщення та зовнішній вигляд фурнітури, щоб вони поєднувалися між собою.
Матеріали відбійників для дверей
Для виготовлення обмежувачів використовують різні матеріали, кожен з яких має свої особливості та переваги. Найбільшою популярністю користуються такі стопери:
- гумові (поглинають удари та не створюють шум);
- силіконові (виглядають м'якими, але одночасно є міцними);
- з нержавіючої сталі (надійні та довговічні, актуальні для дверей у місцях високої прохідності);
- пластикові (не іржавіють та відрізняються стійкістю до вологи, тому підходять для ванних кімнат та інших приміщень з підвищеною вологістю);
- металеві (латунні або алюмінієві, мають підвищену міцність).
Щоб забезпечити максимально естетичне оформлення дверей, можна використовувати відбійник із загартованого скла, який виконує, крім іншого, ще й декоративну функцію.
Розмірковуючи над тим, який стопер для дверей вибрати, необхідно розуміти, де він буде встановлений (всередині приміщення чи зовні), як часто двері відчинятимуть та зачинятимуть.
Захисні функції обмежувачів для дверей
Встановлення стопора для дверей необхідне в першу чергу для пом'якшення удару під час їхнього відкривання або закривання. Це забезпечує захист стін від вм'ятин, дверні ручки – від подряпин, а плінтус – від тріщин.
Крім того, залежно від виду та дизайну обмежувача з його допомогою можна покращити зовнішній вигляд дверей, додати їм естетичності та елегантності. Такий різновид фурнітури може стати стильним елементом декору і гармонійним доповненням дизайну.
Обмежувачі для дверей: які краще
Коли виникає питання, як обрати обмежувачі відчинення дверей, необхідно брати до уваги такі фактори:
- призначення дверей (вхідні, міжкімнатні, для квартири, будинку чи офісу);
- вага та габарити дверного полотна (це важливо, щоб розуміти, яку силу ударів повинен буде витримувати відбійник, і відповідно до цього вибирати його матеріал);
- умови експлуатації стопера;
- форма та колір виробу.
Необхідно також враховувати конструкцію пристроїв. Механічні більше підходять для громадських місць із великим потоком людей, а магнітні та інші моделі стопорів без механічних елементів – для домашнього чи офісного використання.
Встановлення відбійників для дверей
Монтаж підлогового стопера роблять на тій ділянці покриття, що ближче до кута, а настінного — над підлогою на висоті 5–7 см. Закріплювати відбійники можна як гвинтовим способом, так і приклеюванням до поверхні підлогового покриття або до стіни.
Попередньо необхідно визначити місце встановлення та зробити розмітку.
Висновки
Використання обмежувача убереже стіни та двері від пошкоджень, а від правильності його вибору залежатиме термін служби та надійність виконання функцій.
У каталозі інтернет-магазину «Альберо» представлений широкий вибір дверних стопорів – вибирайте, замовляйте, користуйтеся.