Вінілова підлога: види, відгуки, недоліки, переваги

Вінілова підлога: види, відгуки, недоліки, переваги фото основне

Що таке вініл та вінілове покриття?

Все більшу популярність на ринку та в інтернет-магазині "Альберо", зокрема, отримує таке підлогове покриття, як вінілова підлога. І це не дивно, адже вона міцна, довговічна та повністю безпечна. Спробуємо розібратися що таке вініл, які він має особливості.

Вініл – це синтетичний матеріал, що вирізняється хорошою стійкістю до багатьох кислот, лугів та різноманітних розчинників. 

Вінілова підлога – це сучасне багатошарове підлогове покриття, виготовлене на основі вінілу (ПВХ). На ринку цей матеріал можна зустріти під різними назвами – вініло-кварцева плитка, вініловий ламінат, вінілова плитка. У перекладі з англійської назви – luxury Vinyl Tiles – звучить як «вишукані вінілові плитки».

Хоча винайдення вінілу відбулося ще в 1930-х роках, вінілові підлоги в продажі з’явилися всього лише кілька десятиліть тому. Поява сучасних технологій виробництва вивела цей матеріал на новий рівень, зробивши його одним із основних конкурентів для ламінату та лінолеуму. Спробуємо розібратися більш детально в особливостях вінілового покриття, його характеристиках, перевагах та недоліках.

Яку структуру має вініл на підлогу?

Довговічність та міцність покриття стає можливим завдяки надійність конструкції. Структура вінілового покриття містить, щонайменше, 5 основних шарів.

  1. Нижній або композитний. Це підкладка ПВХ, іноді із наповнювачем із кварцового піску. Потрібна для стабілізації покриття, витримує основні механічні навантаження, забезпечує безшумність, попереджує розриви та зменшує коливання.

  2. Балансовий. Складається із скловолокна. Головне завдання цього шару – зміцнити структуру та зберегти правильну форму під час навантаження.

  3. Базовий. Це суцільний вініловий шар, до якого можуть додаватися крошка із кварцу, скловолокно чи пластифікатори. Забезпечує покриттю міцніть та гнучкість.

  4. Декоративний шар. Це нанесене з допомогою трафаретного станка декоративнее зображення. Саме воно визначає якого кольору та з якою фактурою буде вінілова підлога. Для кращого захисту від вицвітання його іноді покривають захисними лакам чи спеціальними плівками.

  5. Захисний, або верхній шар. Виготовляється із поліуретану. Є повністю прозорим, а тому непомітний ззовні. Потрібен для захисту від механічний та хімічних пошкоджень, захисту від вологи. Саме завдяки йому, вінілові підлоги можна мити з додаванням миючих засобів. Він попереджує появу п'ятен, не дає бруду проникнути всередину вінілового шару, робить непомітними дрібні подряпини. Звісно, чим товстішим буде захисний шар, тим більш якісним буде і сам виріб.

Окрім названих обов’язкових шарів, структура вінілової підлоги може містити й інші додаткові частини. Таким, наприклад, є акустичний шар, що сприяє кращій звукоізоляції. Також  готові плити можуть покриватись додатковим лаковим шаром, для ще більшої стійкості до вологи та ультрафіолету.

Між собою усі шари з’єднуються з допомогою методу пресування, тобто під впливом високої температури та тиску.

Зовнішній вигляд

Однією із основних переваг вінілової підлоги є різноманіття дизайнерських рішень. Таке покриття може імітувати найрізноманітніші природні матеріали.

Особливою популярністю користується вінілова підлога під граніт, мармур, дерево (ясен, дуб, горіх, сосну), під плитку, бетон., текстиль.

За своєю факрутою цей матеріал може бути рельєфним, гладким, із різноманітними переплетеннями. Гарно виглядає вінілова поверхня з ефектом «тиснення в регістр». Така обробка забезпечує повне спів падіння малюнку та текстури поверхні. Відтак, забезпечується максимально вдала імітація природного матеріалу – річні кільця, пори, волокна деревини, шорсткість необробленого каменю.

Вирізняються вінілові покриття і за ступенем блиску. Вони можуть бути повністю матовими, з легким відблиском, глянцевими, «глибоко» глянцевими.

Оскільки матеріал легко ріжеться та обробляється, з нього можна отримувати елементи найрізноманітнішої форми, що забезпечує унікальність дизайнерського задуму.

Вінілове покриття та його різновиди

Існує кілька підходів щодо поділу вінілової підлоги на різновиди. Розглянемо найпопулярніші з них.

За призначенням:

  • побутовий – призначений для житлових приміщень із невеликими навантаженнями, клас зносостійкості – 23-31;

  • комерційний – підходить для приміщень із високою прохідність чи постійними навантаженнями, клас зносостійкості – 32-42.

Відповідно до формату (упаковки) вирізняють 3 різновиди.

  1. Рулон.  Стандартним розміром рулонної вінілової підлоги вважається 2×25 м. Призначений він для приміщень з великою площею. Монтується лише на клей.

  2. Плитка. Випускається різної форми – квадрат, прямокутних, багатокутник. Дизайн та розмір у різних виробників відрізняються. До поверхні приклеюється завдяки спеціальним сумішам.

  3. Планка. Часто цей матеріал ще називають вініловим ламінатом, адже такий виріб найчастіше імітує дерев’яну дошку. Продається, здебільшого, у формі прямокутників із довжиною 900-1300 мм.

За способом монтажу вирізняють:

  • Клеєву вінілову підлогу – укладається на клеєві суміші;

  • Замкову – елементи покриття з’єднуються між собою завдяки спеціальним замковим системам.

Де використовується вінілова підлога?

Дізнавшись що таке вінілова підлога, чимало людей вирішують обрати саме це покриття для своєї квартири. Де укладають? – Фактично в будь-якій кімнаті, наприклад, в дитячій, у вітальні, в спальні, коридорі. Така характеристика як вологостійкість, дає змогу використовувати вінілову підлогу в ванній кімнаті та туалеті. Для кімнат, що піддаються більшому навантаженню, зокрема, кухні, коридорі, краще вибирати вінілове покриття із середнім класом стійкості. Матеріал стійкий до температурних перепадів, а тому може монтуватися в неопалювальних приміщеннях, наприклад, на балконі.

З потовщеним верхнім шаром випускається вінілова підлога для комерційних та спеціальних об’єктів. Така, здебільшого, має 33 клас зносостійкості. Монтується у великих приміщеннях із постійним навантаженням. Це вінілове підлогове покриття підходить для:

  • магазинів та супермаркетів;

  • торгово-розважальних центрів;

  • конференц-залів;

  • ресторанів, пабів, кафе;

  • музеїв, картинних галерей;

  • банків;

  • аудиторій в навчальних закладах;

  • лабораторій;

  • коридорів та палат в медичних закладах;

  • спортивних та танцювальних залів;

  • промислових приміщень на заводах.

Дешева та дорога ПВХ плитка для підлоги: в чому різниця?

Вінілове покриття для підлоги може коштувати дуже по-різному - від 500 грн. до кількох тисяч за метр квадратний. Така велика різниця зумовлена кількома факторами.

  1. Виробник. ПВХ ламінат відомих брендів коштує більше, ніж дешевий виріб невідомого виробника. Однак, популярні бренди більше розповідають про себе, технології виробництва, склад та структуру виробу. Вони пропонують покупцям перевірити сертифікати якості продукції, дають гарантію на виріб.

  2. Клас стирання. Звісно, покриття комерційного призначення з класом 42 обійдеться дорожче, аніж модель з 21 класом стирання.

  3. Система з' єднання. Дешевий виріб, здебільшого, потрібно по поверхні кріпити з допомогою клею. Дорогий гнучкий ламінат має замкову систему, завдяки якій можна підлоги відбувається на кілька годин.

  4. Зовнішній вигляд. Дешеві моделі мають простенькі малюнки, або фарбуються одним кольором. Над виготовленням дорогих моделей працює ціла команда дизайнерів, на саме покриття наноситься 3D  малюнок, що забезпечує виробу схожість з деревом, ламінатом, керамічною плиткою, бетоном, камнем чи іншим матеріалом.

Як монтується кварцвінілова плитка?

Укладання вінілового покриття на підлогу залежить від виду покриття.

  1. Клейова вінілова плитка для підлоги. Для установки таких плит необхідний спеціальний клей. Можна використовувати ПВА, синтетичні клеї або клей на латексній основі, але краще буде скористатися водно-дисперсійними сумішами для цих цілей.

Основа під підлогове покриття повинна бути пористою і вбирає. Пори бетону або будь-якого іншого матеріалу не повинні бути закриті залишками лакофарбового покриття або різними мастиками.

  1. Вінілова самоклеюча плитка. На зворотній стороні є клейка покриття, на яке нанесено захисний папір. Перед встановленням плит потрібно лише зняти її, після чого приклеїти вініл до основи і розгладити його валиком. Плити не потребують будь-яких расходниках для підвищення адгезії. Другий раз приклеїти виріб можна тільки після поновлення шару клею.

  2. Замкові з’єднання. Всупереч загальній думці, замки використовуються не тільки для укладання паркету або ламінату. Сучасний ринок також пропонує вінілові плити з таким з’єднанням, які виготовляються на основі полівінілхлориду та HDF. Останній вид являє собою гібрид, який майже повністю повторює властивості ламінату.

Відгуки власників

Читаючи відгуки про вінілову плитку в мережі, помічаємо, що майже всі вони позитивні. Власники звертають увагу на тривалий період служби, стійкість матеріалу до температурних перепадів, легкість догляду, універсальність покриття.

Поодинокі негативні відгуки, здебільшого, пов’язані з невдалою покупкою та неправильною експлуатацією матеріалу.

Нижче публікуємо кілька відгуків, взятих з тематичних форумів.

"Вінілову плитку купляла ще в 2017 році. Хоча такого великого вибору ще тоді не було, все ж знайшла модель під колір своєї кухні. Вигляд покриття за ці роки зовсім не змінився, хоча мию підлогу дуже часто. На відміну від ламінату, вінілове покриття дуже тихе. Зовсім не чути, як по ньому ходиш."

Ірина, м.Львів.

"Вініл укладали в кухні. Зупинили свій вибір на моделі CHARMING LUCCA від польського виробника Barlinek. Покиття має вигляд планок, типу як ламінат. З двох боків є фаска. Колір коричневий, але не однотонний, а з кількома відтінками. Одним словом, дуже схожий на дерево. Залишились задоволеними."

Ігор, м.Київ.

"Дуже радий, що вибрав польську вінілку. В ноги не холодно, тому часто ходжу босяком. Покриття не скрипить, не ковзає, немає хвилювань, що заплісніє чи вздується. рекомендую."

Віктор, м.Одеса.

Вінілова підлога: недоліки

Як і будь-який інший матеріал, крім переваг, вінілова підлога має і свої мінуси. Назвемо їх.

  1. Перед початком монтажу вінілової підлоги, потрібно подбати, щоб основа була ідеально рівною та чистою. Оскільки матеріал дуже тонкий (до 5 мм), навіть невеликі нерівності та часточки сміття можуть зіпсувати вигляд покриття.

  2. Матеріал не піддається реставрації. Тому після закінчення терміну його експлуатації, а також у разі сильних пошкоджень покриття доведеться поміняти повністю.

  3. Несумісність з гумою. Внаслідок хімічної реакції від гумових предметів на покритті можуть залишатися жовті плями.

Вінілова підлога: переваги

Важко переоцінити вінілову підлогу як сучасне покриття. Щонайменше 14 плюсів є в цього матеріалу.

  1. Водостійка. Матеріал не боїться вологи, тому не варто хвилюватися, якщо ненароком на поверхню потрапить вода. Підходить вініл  для ванної та кухні.  Деякі сміливці наважуються укладати вінілову плитку на підлогу в душову.

  2. Безпечна. Вінілова підлога від відомих виробників не містить шкідливих для людини складників, не виділяє неприємних запахів та повністю відповідає міжнародним стандартам якості. Тому дозволяється монтувати вінілові підлоги в дитячому садку, школах, лікарнях тощо.

  3. Довговічна. Термін експлуатації матеріалу – від 10 до 25 років.

  4. Тепла. У порівнянні з керамічною плиткою, вінілове покриття значно тепліше. Воно не пропускає холоду від бетонної стяжки, та не дає теплу виходити через підлогу.

  5. Міцна. Вініл стійкий до різного роду механічних пошкоджень. На ньому не залишається слідів від жіночих підборів, ніжок стільця, кігтів хатніх тварин.

  6. Безшумна. Матеріал значно краще, аніж дерево, поглинає шум. Якщо монтаж здійснено правильно, поскрипувань під час ходьби не буде.

  7. Стійка до температурних перепадів. Покриття не деформується на холоді, що дає змогу його використання в коморах, на балконах, приміщеннях, що не опалюються.

  8. Антибактеріальна. Вініл – несприятливий для розмноження мікроорганізмів матеріал.

  9. Антистатична. Матеріал не накопичує статичної електрики, тому вінілова підлога для офісу – одне із найкращих рішень.

  10. Неслизька. Навіть якщо поверхня волога, слизько на ній не буде. Це важлива характеристика для родин, де проживають діти чи люди похилого віку.

  11. Сумісна із системою «тепла підлога».

  12. Простота укладання. Обравши замкову вінілову підлогу, справитись із укладанням покриття вдасться за один день.

  13. Легка в догляді. Не потрібно купляти особливі засоби для догляду за вініловою поверхнею. Очистити її можна з допомогою ганчірки та води.

  14. Різноманіття декорів, кольорів та розмірів.

Ціна на вінілову підлогу

Ціни на вінілову підлогу можу бути різною і, як зазначалось вище, залежить від багатьох факторів, зокрема від системи монтажу, товщини, зовнішнього вигляду, країни виробника.

В інтернет-магазині “Альберо” знайдете найкращі варіанти вінілового покриття за доступною ціною.

МодельЦіна
CAIRO DUSK, SPC LVTвід 1095 грн.
RIVIERA MAYA, SPC LVTвід 1095 грн.
CARRARA STONE, SPC LVTвід 1095 грн.
CORAL BAY, SPC LVTвід 1095 грн.
SANTORINI SUN, SPC LVTвід 1095 грн.


Бажаємо вдалого вибору!


Вам також може бути цікаво