Дерев'яний паркет надає приміщенню особливого тепла та затишку. Він має шляхетний вигляд і відрізняється максимально тривалим терміном експлуатації. Щоправда, згодом на ньому можуть з'являтися подряпини та потертості. У такій ситуації знадобиться реставрація паркету. Виконати відновлення підлоги можна своїми руками. Допоможе впоратися із цим завданням детальна покрокова інструкція. Знаючи основні етапи роботи, оновити покриття для підлоги буде набагато легше.
Підготовка до реставрації паркету
Відновити підлогу можна в домашніх умовах навіть без шліфування та без циклювання. Таким чином вдасться позбутися подряпин і повернути підлоговому покриттю гарний вигляд. Щоправда, таке оновлення проводиться лише за незначних дефектів. У решті випадків все-таки може знадобитися шліфування.
Перед тим, як розпочати частковий ремонт у квартирі, потрібно виконати підготовчі роботи:
- Прибрати з кімнати меблі та килими. Завдяки цьому буде забезпечено доступ до всіх паркетних дощок у приміщенні.
- Визначити стан покриття для підлоги. Потрібно уважно оглянути кожну дошку, щоби визначити фронт подальших робіт. Можливо, деякі з них потребуватимуть заміни.
- Зняти старе покриття. Для видалення старого лаку можна використовувати хімічні розчинники та спеціальний шліфувальний верстат.
- Зашпаклювати дрібні подряпини. Шпаклівка наноситься на всі тріщини за допомогою звичайного шпателя. Головне, щоб розчин був підібраний правильно та повністю відповідав відтінку паркетної дошки. В іншому випадку підлога втрачає естетичну привабливість.
Таким нескладним способом готується увесь паркет. Реставрація може розпочинатися одразу після завершення цих маніпуляцій. Завдяки підготовчим роботам оновити підлогу буде значно простіше.
Процес відновлення паркету
Відреставрувати покриття можна самостійно, не вдаючись до допомоги фахівців. Головне заздалегідь дізнатися про особливості виконання цієї роботи.
Перед тим, як відновити потертий паркет, потрібно здійснити його шліфування. З цією метою використовується шліфувальний верстат. Таким чином видаляється старе покриття та забезпечується вирівнювання поверхні. На даному етапі дуже важливо стежити, щоб старе покриття було видалено повністю, а всі нерівності усунені. Тому обробку слід проводити з особливою ретельністю.
Не виключено, що деякі дошки потребуватимуть заміни. Якщо здійснюється реставрація радянського паркету, з цим можуть виникнути труднощі. Адже підібрати вироби, що ідеально підходять за розміром і текстурою, навряд чи вдасться. Їх важко знайти у продажу.
Зовсім інша справа з сучасними паркетними дошками з фаскою і без неї. Їх можна легко замінити у разі такої необхідності, встановивши у правильному положенні та закріпивши за допомогою клею. Така реставрація старого паркету допоможе покращити якість відновленого покриття для підлоги.
Після того, як ці роботи виконані, підлогу потрібно ретельно очистити від пилу та іншого сміття. Потім можна розпочинати відновлення лакового покриття.
Нанесення нового покриття
Фінішне покриття забезпечує захист від негативного зовнішнього впливу та надає благородного блиску. Для цього може використовуватися лак або олива. Вибір того чи іншого варіанту безпосередньо залежить від практичних потреб та особистих переваг.
Найчастіше використовується саме лак. При його виборі слід врахувати такі нюанси:
- легкість очищення;
- захист від вологи;
- стійкість до ударів та подряпин.
Покриті лаком або мастилом паркетні дошки без фаски або з нею набудуть гарного вигляду та будуть захищені від негативного зовнішнього впливу. Внаслідок цього вдасться продовжити термін їхньої служби.
Завершальні роботи
Після того, як реставрацію паркетної дошки завершено, а фінішне покриття повністю висохло, підлогу рекомендується вимити спеціальним розчином. У воду слід додати кілька крапель оцту. За допомогою цієї рідини підлогове покриття легко очищається від сильних забруднень і жирних плям.
Вкрай важливо захистити підлогу від можливих пошкоджень. Рекомендується використовувати спеціальні підставки під меблі. Для збереження ідеального вигляду покриття для підлоги також необхідно забезпечити регулярний догляд. Процес його реставрації слід здійснювати кожні 5-7 років.
Якщо в процесі роботи виникають певні труднощі, знадобиться допомога чи консультація, завжди можна звернутися до кваліфікованих майстрів салону дверей та підлоги «Альберо». Вони завжди готові надати всю інформацію про те, як відреставрувати паркет. Також наші спеціалісти можуть допомогти з вибором нової паркетної дошки.