Найбільш популярне підлогове покриття сьогодні - це ламінат, який відрізняється довговічністю, зносостійкістю й оптимальною ціною. Однак дуже багато залежить від того, наскільки правильно він укладений, інакше підлога починає рипіти під ногами, шви розходяться, панелі розбухають. Щоб уникнути цього, слід обов'язково використати спеціальну підкладку. У дорогих видах ламінату вона інтегрована у сам матеріал, проте найчастіше цей шар ізоляції купують окремо. А ось як грамотно зробити укладання підкладки під ламінат, краще порадитися з професіоналами, наприклад, фахівцями салону дверей та підлоги «Альберо».
Яку підкладку вибрати
Зазвичай підкладку вибирають за товщиною, проте завдання укладання підкладки під ламінат різноманітніші:
- забезпечити рівну поверхню перекриття;
- захистити проникнення вологи знизу та оптимізувати теплові особливості підлоги;
- зберегти характеристики ламінату та забезпечити комфорт при ходьбі.
Тому перед тим як вибрати матеріал для ізоляційного шару, важливо ознайомитися з його особливостями. Основним параметром залишається товщина, що визначає стійкість до навантажень. Вона має перевищувати 60% від товщини самого покриття. При мінімальному показнику навантаження рекомендований параметр становить від 1 т/кв. м, краще – понад 6 т/кв. м.
Важливими є також звуко- та теплоізоляція підкладки. Мінімальні вимоги щодо зниження ударного шуму – від 14 dB. Щодо другого показника, то майже з усіма видами цього шару можна використовувати систему теплої підлоги, але якщо ви хочете більшої ефективності, то теплоізоляція повинна бути з максимально низьким показником.
Існує кілька видів підкладок, характеристики яких відрізняються. Так, найдорожча пробкова підкладка не змінюється і знижує шум при ходьбі майже на 100%. Деревно-волокнистий ізоляційний шар зі спресованих хвойних порід славиться протигрибковими властивостями та високою міцністю до тиску, а також мінімальною усадкою. Полістирольна підкладка стійка до деформації завдяки високій щільності, тому підходить для приміщень з будь-якою вологістю.
Особливості укладання підкладки під ламінат
Монтаж підкладки під ламінат слід починати з впевненості, що стяжка на підлозі добре висохла, інакше волога, що залишилася, почне мігрувати. Тому вид стяжки важливий, і він визначається тим, на яку підлогу ви маєте намір покласти підкладку під ламінат.
Підготовка основи
Якщо це бетонне, кам'яне або цементне покриття, краще використовувати розчин із цементу та піску у пропорції 1:3 відповідно. Головне – попередньо відшліфувати всі нерівності та заґрунтувати підлогу. Бажано під підкладку помістити поліетиленову плівку, що посилить гідроізоляцію. Якщо ж підлога вкрита лінолеумом, робити це не потрібно.
Якщо під ламінатом буде дерев'яна підлога, необхідно зашпаклювати всі відколи, тріщини, нерівності. Пошкоджені частини слід замінити новими або взагалі покрити підлогу спеціальною фанерою. Завершальний етап підготовки основи під підкладку – ретельне прибирання пилу та дрібних частинок та просушування.
Особливості укладання
Листову підкладку слід нарізати заздалегідь на фрагменти потрібного розміру. Однак не рекомендується з метою збільшення тепло- та звукоізоляції укладати матеріал у 2-3 шари. Важливо розмістити підкладку поперек спрямування панелей ламінату. Це дозволить уникнути деформації та руху елементів підлоги. Якщо ви сумніваєтеся, як укладати підкладку під ламінат, за інструкцією шви ізоляційного шару не повинні збігатися зі швами самого ламінату. Тому краще почати укладати таку «чорнову» підлогу з кута кімнати, причому краще «ялинкою» стик у стик і без нахлесту панелей, але з невеликим заходом на стіну. Щоб цей шар не зміщувався під час укладання та можна було точно визначити, як стелити підкладку під ламінат, радимо кріпити її до підлоги двостороннім скотчем. Врахуйте, що між листами підкладки не повинно бути щілин!
Між собою листи ізоляції краще скріплювати звичайним чи малярським скотчем. Якщо використовується матеріал з рифленою поверхнею, важливо також, якою стороною стелити підкладку під ламінат. Шар із такою текстурою слід укладати рифленням донизу, що усуне нерівності підлоги. Якщо підкладка покрита з одного боку фольгою, вона повинна бути зверху листа, тобто примикати до ламінату.
Як укладати ламінат
Насамперед визначте напрямок світла, оскільки ламінат краще укладати паралельно його променям. Способи укладання:
- прямий - панелі розташовуються вздовж однієї зі стін;
- діагональний – монтаж починається із кута кімнати під кутом 45 градусів;
- "ялинкою" - панелі також укладаються під кутом 45 або 90 градусів, проте при такому способі ламінат повинен мати спеціальні торцеві кріплення.
Перший спосіб популярніший, тому що він простий і швидкий, а кількість відходів мінімальна. Діагональне укладання складніше, проте виглядає краще. Водночас відходів більше – до 10-15%. Для вінілового ламінату, а також іншого типу важливо дати матеріалу перед монтажем «відлежатися» протягом двох діб, не витягаючи з упаковки. При цьому у приміщенні не повинно бути сиро та холодно.
Висновок
Іноді для економії під час ремонту відмовляються від підкладки. Однак це може спричинити не лише деформацію панелей ламінату. З'являються щілини, руйнуються замки, знижується термін експлуатації, оскільки порушується рівень міцності. Якісна та міцна підкладка під ламінат, широкий асортимент якої ви знайдете в магазинах мережі «Альберо», однозначно зробить підлогу у вашій квартирі практичною, а атмосферу – комфортною.