Як оновити вхідні металеві двері: особливості догляду за ними

Як оновити вхідні металеві двері: особливості догляду за ними фото основне

Металеві вхідні двері давно увійшли до нашого життя, гарантовано захищаючи житло та забезпечуючи надійність експлуатації. Однак ніщо не вічне: фурнітура зношується, обшивка втрачає свій вигляд, прилягання полотна нещільне. Приходить час вирішувати, як оновити вхідні металеві двері з оптимальними витратами та іншим зовнішнім виглядом.

Проста реставрація самостійно

Почати цей процес потрібно зі зняття старої фарби та оббивки. Адже вхідні двері створюють перше враження, яке ви формуєте про ваше житло.

Існують такі способи, як оновити вхідні металеві двері:

  • фарбування;
  • оббивка шкірою, екошкірою, вінілом;
  • декорування самоклейкою плівкою, рідкими шпалерами;
  • молдинг;
  • облицювання шпоном, дерев'яними рейками та МДФ-панелями.

Колір дверей – на ваш смак, але не варто концентруватися на темних стереотипних тонах. Стильно і гармонійно можуть виглядати білі двері або конструкція з яскравими колірними рішеннями. Водночас зовнішня та внутрішня сторони дверей можуть бути зроблені по-різному, проте зсередини вони повинні гармоніювати з міжкімнатними дверима.

як оновити вхідні металеві двері

Фарбування

Це найпростіший спосіб доглядати за дверима та захистити їх від корозії. Фарбувати двері краще так званою молотковою фарбою, яку можна використовувати з обох боків. За структурою вона начебто побита молотком, і це створює оригінальний дизайн і водночас приховує дефекти. Не забудьте попередньо зняти ручки й заклеїти вічко, декоративні елементи, якщо вони є.

Перед фарбуванням дверне полотно треба підготувати: зняти з петель, зачистити іржу, видалити жировий та інший наліт, поґрунтувати. Краще використовувати безворсовий валик, тоді можна досягти рівномірності шарів, водночас тільки після повного висихання одного шару наноситься наступний. У куточках можна застосувати малярну щітку.

Оббивка та декорування

Такий догляд за вхідними металевими дверима потребує нескладних навичок, водночас можна одночасно утеплити двері.

Декоруються двері різними матеріалами: від самоклеючої плівки з різним принтом або з гладкою поверхнею до натуральної шкіри, яка завжди виглядає розкішно і допомагає створити англійський стиль. У такому випадку матеріал до дверей кріпиться спеціальним клеєм або металевими заклепками, що утворюють візерунок.

З внутрішньої сторони вхідних дверей можна використовувати вітражне скло, на яке наноситься імітація вітража. Малюнок робиться акриловими барвниками: створюються контури під металеві вставки, потім частини малюнка розфарбовується, як і на справжньому вітражі. Врахуйте, що наносити такий псевдовітраж треба у горизонтальному положенні, щоб фарба не потекла по полотну дверей.

Цікавий спосіб декорування – молдинг, який може зробити двері елементом елегантного інтер'єру. Це готові деталі з пінопласту та поліуретану, що імітують барельєф, ліпнину тощо. Вони фіксуються на двері рідкими цвяхами.

Облицювання

Найпопулярніший варіант – встановлення МДФ-панелей. Це можна робити як ззовні, так і зсередини. З ними двері стануть ще товстішими, проте знадобиться заміна серцевини замка, ручок, дверного вічка. Водночас така реставрація все одно буде практично на 50% дешевшою порівняно з новими дверима.

Плюси МДФ-панелей очевидні:

  • практичність у правилах догляду за вхідними металевими дверима;
  • стійкість до пошкоджень та високий ступінь захисту;
  • покращення звуко- та теплоізоляції;
  • підвищення довговічності.

При такому облицюванні двері набувають респектабельного вигляду. Але є й більш бюджетні варіанти – облицювання ламінатом, шпоном із різних матеріалів та дерев'яними рейками.

як доглядати за вхідними металевими дверима

Як оновити вхідні металеві двері професійно

Таке оновлення – це комплекс робіт, і тут одному не впоратися. Адже крім професійних інструментів може навіть знадобитися зварювальний апарат. Процеси такої реновації важливі, якщо треба:

  • посилити чи перевстановити раму;
  • встановити на дверному отворі нові наличники;
  • утеплити по контуру за допомогою гумового ущільнювача;
  • зібрати та відрегулювати всю конструкцію.

Витрати на радикальне оновлення дверей часом значно більші в порівнянні з придбанням нових, які можна встановити швидко та якісно за допомогою таких майстрів, як в інтернет-магазині «Альберо». Тому, якщо є можливість придбати сучасні металеві двері з високим ступенем надійності, зробіть це разом із нами.

догляд за вхідними металевими дверима

Догляд за вхідними дверима

Як доглядати за вхідними металевими дверима? Сама процедура простіша, ніж здається, якщо робити це регулярно:

  • видаляти пил сухою тканиною;
  • очищати забруднені місця мильним розчином;
  • раз на пів року наносити мастило на всі доступні рухливі елементи;
  • один раз на квартал підтягувати кріпильні гвинти.

Однак треба бути обережним із розчинами, що містять спирт, ацетон, хлор та розчинники. Не слід залишати дверне полотно надовго відчиненим – це може призвести до деформації конструкції. Такий нескладний та дбайливий догляд продовжить термін служби дверей зі збереженням їхньої функціональності.


Вам також може бути цікаво